لگوی بازرگانی هامین

مشاوره بازرگانی

قدمت تاریخی تجارت بین المللی

تجارت بین‌المللی یکی از قدیمی‌ترین فعالیت‌های انسان است و بیش از ۵۰۰۰ سال پیش با تاسیس مسیر ابریشم در آسیا شروع شد. در این مسیر، چین و هند با کشورهای آسیای میانه تجارت کردند و کالاهایی مانند ادویه‌جات، اجناس چینی و مرغابی به آسیای میانه صادر شدند.

در دوران باستان، تجارت بین‌المللی به وسیلهٔ کشتی‌ها و کاروان‌های اسب و شتر در حال انجام بود. در سدهٔ شانزدهم، با کشف آمریکا توسط کریستوف کلمب، تجارت بین اروپا و آمریکا آغاز شد. سپس در سدهٔ هجدهم با گسترش صنعت، تجارت اروپا به ایالات متحده آمریکا و کانادا گسترش یافت.

در سدهٔ نوزدهم، با شکل‌گیری امپریالیسم، قدرت‌های بزرگ اروپا به دنبال به دست آوردن بازارهای جدید بودند و در این راستا تجارت در قاره‌های آفریقا و آسیا گسترش یافت. در قرن بیستم، با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات حمل و نقل، تجارت بین‌المللی رشد چشمگیری داشت و امروزه، تجارت بین‌المللی در سطح جهانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تحت تأثیر فعالیت‌های جهانی‌سازی و توافقات تجاری بین‌المللی قرار دارد.

برای دریافت مشاوره فرم زیر را لطفا پر کنید.

برخی از دلایل اهمیت تجارت بین الملل

رشد اقتصادی

افزایش رقابت برای تولید کالا و ارائه خدمات باکیفیت داخلی

افزایش سود

افزایش سود و رضایت

سود

حفظ اصل رقابتی بودن هزینه ها در بازار داخلی

بازار جهانی

به دست آوردن سهم بازار جهانی

بازار

کاهش وابستگی به بازارهای موجود و کمک به رانتی نشدن اقتصاد

و اما مشاوره بازرگانی

انتخاب یک نهاد مناسب برای مشاوره بازرگانی، دقیقا انتخاب میان برنده یا بازنده بودن است.

جمله بالا می تواند اهمیت انتخاب یک مشاور مناسب را به طور کامل تبیین کند. مشاوره بازرگانی، اولین گام برای آغاز یک تجارت بین المللی سود ده، است. در واقع تجارت بین المللی نه تنها به افزایش سوددهی و کسب رضایت شخصی می انجامد، بلکه می تواند بر اقتصاد کشور در ابعاد خرد و کلان نیز تاثیر بگذارد. به این ترتیب که یک تجارت بین المللی استاندارد، می تواند علاوه بر رفع نیاز داخلی، قیمت بازارها را تثبیت کرده و وابستگی به بازارهای انحصاری را تعدیل کند.

ملاک مهم در انتخاب یک نهاد مناسب برای دریافت مشاوره بازرگانی
Business consulting

با توجه به تمام مطالبی که ذکر شد، می توان نتیجه گرفت که ارائه مشاوره بازرگانی، نیازمند دانش، تجربه، اشراف کامل بر قوانین تجپشارت بین الملل، قوانین محلی طرفین تجارت و آشنایی با فنون مذاکره است. با توجه به این موضوع که یک مشاوره بازرگانی مناسب، می تواند برگ برنده شما در تجارت بین المللی باشد، لازم است که حساسیت لازم را در انتخاب یک مشاور آگاه داشته باشید.

فرایند یک مشاوره بازرگانی حرفه ای می تواند انتخاب کالا و خدمات مناسب برای واردات یا صادرات، کاهش هزینه و تمایز بازار را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین می تواند از شکست خوردن شما و از دست دادن سرمایه و زمان جلوگیری کند.

خدمات مشاوره بازرگانی هامین

شما می توانید با مراجعه به کارشناسان و مشاوران تیم بازرگانی هامین، از وضعیت بازار برای انتخاب کالا و خدمات مناسب واردات کالا و صادرات کالا مطلع شوید. همچنین می توانید کلیه هزینه های یک تجارت بین المللی شامل منبع یابی، خرید، حمل و ترخیص کالا را برآورد کنید.

برای شروع تجارت بین المللی خود، با مشاوران بازرگانی هامین تماس بگیرید.

[kkstarratings]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *