لگوی بازرگانی هامین

واردات از چین با سرمایه کم

واردات از چین با سرمایه کم

واردات از چین با سرمایه کم، با پرداختن به اهمیت سرمایه اولیه آغاز می شود. اهمیت کشور چین برای تجارت بر کسی پوشیده نیست. شروع تجارت با این کشور نیز مانند شروع هر تجارت دیگری نیازمند سرمایه اولیه است. این سرمایه هرچند اندک، اما باید وجود داشته باشد. گرچه این سرمایه برای سرمایه گذاری ها و افراد مختلف، متفاوت است.

به عنوان مثال سرمایه ای که برای واردات خودرو و وسایل الکترونیکی از چین لازم است، با سرمایه ای که برای واردات مواد اولیه از چین موردنیاز است، متفاوت خواهد بود. بنابراین واردات از چین با سرمایه کم هم ممکن است. تنها باید نیاز روز بازار، روش های بهینه سازی هزینه ها و فرایند واردات را بشناسید تا بتوانید با سرمایه اندک از چین کالا وارد کنید.

واردات از چین با سرمایه کم امکان پذیر است؟

بله، امکان واردات از چین با سرمایه کم وجود دارد. ضمن اینکه امکان تجارت بدون داشتن سرمایه نیز با چین هست که با انجام برخی اقدامات امکان پذیر است.

حداقل سرمایه برای واردات از چین چقدر است؟

داشتن مبالغ سنگین برای واردات از چین قطعا می‌تواند یک اهرم سنگین موفقیت برای شما باشد اما به این معنی نیست که با سرمایه کم واردات امکان پذیر نیست شما می‌توانید با مبلغ 10 میلیون تومان نیز واردات کالا از چین (جهت بازار سنجی با استفاده از وب سایت هایی نظیر علی بابا) را انجام دهید. و در صورت رسیدن به نتیجه مطلوب مبلغ خود را از 100 میلیون تومان تا چند میلیارد تومان افزایش دهید.

 

داشتن کارت بازرگانی، یک پیش شرط مهم

ورود هرگونه کالایی به کشور، نیازمند کارت بازرگانی خواهد بود. به عبارت دیگر شما نمی توانید بدون داشتن کارت بازرگانی کالای را به کشور وارد کنید. اعتبار این کارت نیز یک ساله است و پس از این مدت نیازمند تمدید است.
در ادامه به شرایط لازم برای اخذ کارت بازرگانی می پردازیم:
1- داشتن سن 21 سال تمام
2- داشتن 3 سال تجربه معتبر بازرگانی
3- نداشتن تجربه ورشکستگی
البته در صورتی که پیش از این ورشکست شده باشید، باز هم امکان دریافت کارت بازرگانی را خواهید داشت؛ اما شرایط برای اخذ آن سخت تر خواهد شد.
برای دریافت این کارت می توانید به سایت اتاق بازرگانی ایران مراجعه کرده و با ثبت نام در این سایت نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید تا بتوانید واردات از چین با سرمایه کم را شروع کنید.

واردات کالا از چین به ایران

واردات از چین با سرمایه کم

یکی از راه های واردات از چین با سرمایه کم، این است که به دنبال واردات مواد اولیه باشید. شما می توانید نیاز کارخانجات و کارگاه های تولیدی داخل را بررسی کنید؛ سپس به دنبال تامین مواد اولیه مورد نیاز آن ها از طریق شرکت های خارجی باشید. به عبارت بهتر، باید بتوانید محصولات یک شرکت خارجی را به یک شرکت داخلی بفروشید و سود خود را بردارید.

روش های بهینه سازی هزینه ها برای واردات از چین با سرمایه کم

روش های زیادی برای بهینه سازی هزینه ها وجود دارد. شما می توانید با به کارگیری آن ها به فکر واردات از چین با سرمایه کم باشید. در ادامه، به تعدادی از این روش ها می پردازیم:

قوانین مالیاتی واردات از چین

مطالعه قوانین مالیاتی

بهتر است قبل از انتخاب محصول نگاهی به قوانین مالیاتی و گمرکی ایران بیاندازید و از انتخاب کالاهایی که تعرفه گمرکی بالایی دارند بپرهیزید.

استفاده از بستر اینترنت برای واردات از چین

استفاده از بستر اینترنت به جای سفر

شما می توانید به جای تحمل هزینه های گزاف سفر به چین و خرید حضوری، از بستر اینترنت استفاده کنید. می توانید محصول مورد نظر خود را در سایت هایی نظیر آمازون، علی بابا و تائوبائو جستجو کرده و با تولید کننده های مختلف مذاکره کنید.

واردات کالاهای پرسود

می توانید برای شروع واردات از چین با سرمایه کم، از کالاهایی شروع کنید که ارزش و نقدشوندگی بالا، و حجم کمی دارند. در این صورت حاشیه اطمینانی هست که کالاهایتان در زمان مد نظر شما و با قیمت مناسب به فروش برسند.

قوانین ترخیص کالا از چین

ترخیص به موقع

برای کاهش هزینه های گمرکی، بهتر است بار خود را به موقع ترخیص کنید و تاخیر نداشته باشید؛ تا ملزم به پرداخت هزینه اضافی به گمرک نشوید. همچنین بهتر است کالاهایی را که تحت شرایط خاص نگهداری می شوند، خریداری نکنید. به عنوان مثال برای کالاهای فاسد شدنی، مجبور هستید هزینه اضافی به گمرک بپردازید.

بسته بندی کالا برای واردات از چین

بهینه سازی هزینه های بسته بندی

روش های مختلفی برای بسته بندی و ارسال کالا وجود دارد. هزینه این روش ها نیز با هم متفاوت است. همچنین سعی کنید در مرحله انتخاب محصول، محصول کم حجمی انتخاب کنید؛ تا فضای زیادی اشغال نکند. سپس با بسته بندی مناسب، حجم محموله را حداقل کنید.
در نهایت با انتخاب روش حمل دریایی، که زمان بیشتری می برد، هزینه ها را بهینه سازی کنید.
همچنین می توانید از کانتینر اشتراکی استفاده کنید. گرچه این روش ریک بالاتری دارد، اما به حداقل سازی هزینه ها کمک می کند.

پیشنهاد خواندنی: بهترین شهر چین برای تجارت

از خدمات مشاوره شرکت های بازرگانی استفاده کنید

تا اینجا متوجه شدیم که سرمایه لازم برای ورود به دنیای واردات، منحصر به خرید کالا نیست. واردات کالا نیازمند صرف هزینه های دیگری نیز نظیر انبارداری، بیمه، ترخیص کالا، حمل و نقل بین المللی و… است. بنابراین بهتر است از تجربه شرکت هایی که در امر بازرگانی فعال هستند، استفاده کنید.
شما می توانید برای شروع واردات از چین با سرمایه کم، از خدمات مشاوره بازرگانی هامین استفاده کنید.

امتیاز شما
5/5

اشتراک گذاری

تماس با بازرگانی هامین

برای ارتباط با ما و دریافت مشاوره از شماره تماس زیر استفاده کنید.

ارتباط با

مدیر فروش

مطالب بیشتر

3 پاسخ

  1. سلام من تازه وارد بازار کار شدم و مقداری پول دارم لطفا کمکم کنین چه جوری می تونم با سرمایه کممنفی 200 میلیون چی بخرم

  2. سلام
    خوبین؟
    من میتونم با 100میلیون چه دسته کالاهایی از چین وارد کنم تا برام درآمد و سود خوبی داشته باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *