لگوی بازرگانی هامین

واردات

به فرایند ورود کالا یا خدماتی که در خارج از مرزهای کشور تولید و ارائه شده، به داخل مرزها، واردات گفته می شود. لازم به ذکر است که این ورود، از راه تجاری و با تعریف قوانین خاص صورت می پذیرد. ممکن است تولید و ارائه برخی کالاها یا خدمات برای یک کشور امکان پذیر نباشد، یا هزینه زیادی داشته باشد. از این رو، این کشورها نیازهای خود را با واردات تامین می کنند. واردات یکی از بخش های اصلی تجارت بین الملل است. هدف گذاری دقیق برای واردات کالا یا خدمات می تواند راهکاری مناسب جهت توسعه اقتصادی کشورها باشد.

واردات علاوه بر این که ارتباط و تعامل موثر میان کشورها ایجاد می کند، می تواند دانش روز دنیا را به کشور وارد کننده منتقل کند.

واردات کالا از چین

پیچیدگی و تخصصی بودن امر واردات، بر لزوم داشتن تجربه و دانش کافی در این حوزه افزوده، و فعالیت وارداتی را به حوزه ای تخصصی بدل کرده است. شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین، با به کارگیری تجربه و تخصص خود در حوزه واردات، می تواند همراه مناسبی در تمام مراحل تجارت شما باشد. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان و مشاوران تیم ستاره هامین تماس بگیرید.

مراحل واردات

مراحل واردات کالا در شکل زیر نمایش داده شده است:

مراحل واردات کالا از چین

واردات از چین

واردات کالا از چین، محدود به دهه های اخیر نیست و این دو کشور از گذشته های دور تا به امروز روابط تجاری گسترده ای داشته اند. این روابط تجاری در سال های اخیر به دلیل تحریم های کشورهای غربی، ابعاد گسترده تری یافته و پررنگ تر شده است. کالاهای  چینی بسیار متنوع هستند و واردات آن ها حاشیه سود امن و مناسبی را ایجاد می کند. البته ایران در بخش صادرات به چین نیز فعال است؛ اما رقم این صادرات قابل توجه نیست.

یکی از نکاتی که همواره برای تاجران محل سوال بوده، این است که چه کالاهایی برای واردات پرطرفدار هستند و بازار مناسبی دارند. شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین این مساله را برای تاجران و صاحبان سرمایه حل می کند و با نیازسنجی دقیق، پیشنهاد مناسب را برای رونق بخشیدن به تجارت شما مطرح می کند. همچنین تیم ستاره هامین تا انتهای مسیر واردات کالا و خدمات در کنار شما خواهد بود.

مراحل واردات کالا از چین

مراحل واردات کالا از چین به شرح زیر است:

آشنایی کلی با قوانین

در قوانین گمرکی ایران هر کالایی برای واردات دارای کد تعرفه است؛ که بر اساس این کد و نوع کالا دسته بندی می شود. برای واردات کالا باید با قوانین کلی گمرک و ترخیص کالا آشنایی داشته باشید.

انتخاب روش حمل کالا

شما می توانید بر اساس نوع، حجم، وزن بار و هزینه هر روش، نحوه حمل کالا از چین به ایران را انتخاب کنید. در حال حاضر دو راه هوایی و آبی برای حمل بار از چین به ایران وجود دارد.

شناسایی تولیدکننده در چین

یکی از مراحل مهم تحقیقاتی، شناسایی تولیدکننده کالا یا تامین کننده خدمات در چین است. شما می توانید برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود، از شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین برای شناسایی و انتخاب تولیدکننده کمک بگیرید.

مذاکره

اصل مذاکره را فراموش نکنید. همواره در هر معامله وارداتی لازم است که بر سر قیمت، کیفیت، استانداردها و کاربرد کالا یا خدمات بحث شود. همچنین صحبت در مورد مفاد قرارداد و روش های نقل و انتقالات مالی نیز حائز اهمیت است. مذاکره درباره همه جوانب یک معامله وارداتی، از جمله مهارت های کارشناسان شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین است.

مذاکره

دریافت پروفرما

پروفرما یا همان پیش فاکتور در واقع سندی است که از تولید کننده دریافت کرده و آن را تایید می کنید؛ تا از طریق آن به اطلاعات مختلف محصول یا خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

ثبت سفارش

ثبت سفارش نوعی مجوز است که از سازمان توسعه و تجارت دریافت می شود. شما پس از دریافت این مجوز یک بازه زمانی سه تا شش ماهه برای واردات کالا در اختیار دارید. در صورت عبور از بازه زمانی، مجوز نیازمند تمدید خواهد شد.

اظهارنامه گمرکی

واردکنندگان کالا یا خدمات از چین کالاها و خدمات خود را از طریق سندی به نام اظهارنامه گمرکی به گمرک معرفی می کنند. برای اظهار کالا یا خدمات به گمرک نیز به اسناد مختلف نیاز دارید که برخی از آن ها عبارتند از: بارنامه، مجوز ثبت سفارش، پروفرما، بیمه نامه،پروانه بهره برداری، پروانه صادرات

و پایان

پس از ارائه کامل اسناد به گمرک و تایید مسئولان و نیز پرداخت هزینه ها، کالاها به انبار حمل می شود.

روی ما حساب کنید

شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین چه کمکی به شما می کند؟

شرکت ستاره هامین دارای دفاتر متعدد در چین و برخی کشورهای دیگر است، و با سال ها تجربه در زمینه مشاوره و ارائه خدمات صادرات و واردات می تواند به عنوان همراهی مناسب، در کنار تجارت شما باشد.

شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین در بیش از5 کشور دنیا از جمله چین، استرالیا، ترکیه، آلمان و سوئد نمایندگی دارد؛ تا بتواند به طور شایسته پاسخگوی نیاز جوامع مختلف از جمله صنعت، پزشکی، مهندسی پزشکی و … باشد. همچنین این شرکت با وارد کردن خط تولید، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی می تواند بازوی قدرتمند صنعتگران و تولیدکنندگان کشور باشد.

دامنه خدمات شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین بسیار وسیع است و می تواند از یافتن کارخانجات در چین، مذاکره و عقد قرارداد، تا دریافت مجوزها، انجام امور گمرک، ترخیص و انبارداری در خدمت شما باشد.

خدمات واردات شرکت ستاره هامین منحصر به ایران نیست و هم اکنون واردات به کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و آلمان در حال انجام است.

همچنین شرکت ستاره هامین می تواند تجهیزات صنعتی، خطوط تولید، ماشین آلات راهسازی و ساختمانی، تجهیزات مهندسی پزشکی، مواد پتروشیمی و پلیمری، کود شیمیایی، مواد افزودنی بتن، لاستیک ، زائدات نیکل، منیزیم و آلومینیوم را وارد کند.

شما می توانید تمام فرآیند واردات کالا یا خدمات را به شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین بسپارید و فقط نظاره گر رشد درآمد خود با توزیع کالاها در ایران باشید.

5/5 - (1 امتیاز)