لگوی بازرگانی هامین

واردات کالا

اینکه مراحل واردات کالا شامل چه موضوعاتی می‌شود؟ چه قوانینی را باید رعایت کنید؟ چطور می‌توانید کالا را از کشورهای مختلف وارد کنید؟ لیست کشورهای مختلف برای واردات کالا به همراه معرفی بازرگانی هامین برای واردات کالا از کشورهای متخلف را در این صفحه میبینید.

واردات کالا چیست؟

به فرایند ورود کالا یا خدماتی که در خارج از مرزهای کشور تولید و ارائه شده، به داخل مرزها، واردات گفته می شود. لازم به ذکر است که این ورود، از راه تجاری و با تعریف قوانین خاص صورت می پذیرد. ممکن است تولید و ارائه برخی کالاها یا خدمات برای یک کشور امکان پذیر نباشد، یا هزینه زیادی داشته باشد. از این رو، این کشورها نیازهای خود را با واردات تامین می کنند. واردات یکی از بخش های اصلی تجارت بین الملل است. هدف گذاری دقیق برای واردات کالا یا خدمات می تواند راهکاری مناسب جهت توسعه اقتصادی کشورها باشد.

واردات علاوه بر این که ارتباط و تعامل موثر میان کشورها ایجاد می کند، می تواند دانش روز دنیا را به کشور وارد کننده منتقل کند.

واردات کالا

پیچیدگی و تخصصی بودن امر واردات، بر لزوم داشتن تجربه و دانش کافی در این حوزه افزوده، و فعالیت وارداتی را به حوزه ای تخصصی بدل کرده است. شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین، با به کارگیری تجربه و تخصص خود در حوزه واردات، می تواند همراه مناسبی در تمام مراحل تجارت شما باشد. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان و مشاوران تیم ستاره هامین تماس بگیرید.

اینفوگرافی مراحل واردات کالا

مراحل واردات کالا در شکل زیر نمایش داده شده است:

مراحل واردات کالا

مراحل واردات کالا

برای واردات کالا شما باید مراحل زیر را طی کنید:

آشنایی کلی با قوانین واردات

در قوانین گمرکی ایران هر کالایی برای واردات دارای کد تعرفه است؛ که بر اساس این کد و نوع کالا دسته بندی می شود. برای واردات کالا باید با قوانین کلی گمرک و ترخیص کالا آشنایی داشته باشید.

انتخاب روش حمل کالا

شما می توانید بر اساس نوع، حجم، وزن بار و هزینه هر روش، نحوه حمل کالا به ایران را انتخاب کنید.

شناسایی تولیدکننده در کشور مبدا

یکی از مراحل مهم تحقیقاتی، شناسایی تولیدکننده کالا یا تامین کننده خدمات در کشور مبدا است. شما می توانید برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود، از شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین برای شناسایی و انتخاب تولیدکننده کمک بگیرید.

مذاکره

اصل مذاکره را فراموش نکنید. همواره در هر معامله وارداتی لازم است که بر سر قیمت، کیفیت، استانداردها و کاربرد کالا یا خدمات بحث شود. همچنین صحبت در مورد مفاد قرارداد و روش های نقل و انتقالات مالی نیز حائز اهمیت است. مذاکره درباره همه جوانب یک معامله وارداتی، از جمله مهارت های کارشناسان شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین است.

مذاکره

دریافت پروفرما

پروفرما یا همان پیش فاکتور در واقع سندی است که از تولید کننده دریافت کرده و آن را تایید می کنید؛ تا از طریق آن به اطلاعات مختلف محصول یا خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

ثبت سفارش

ثبت سفارش نوعی مجوز است که از سازمان توسعه و تجارت دریافت می شود. شما پس از دریافت این مجوز یک بازه زمانی سه تا شش ماهه برای واردات کالا در اختیار دارید. در صورت عبور از بازه زمانی، مجوز نیازمند تمدید خواهد شد.

اظهارنامه گمرکی

واردکنندگان کالا یا خدمات؛ کالاها و خدمات خود را از طریق سندی به نام اظهارنامه گمرکی به گمرک معرفی می کنند. برای اظهار کالا یا خدمات به گمرک نیز به اسناد مختلف نیاز دارید که برخی از آن ها عبارتند از: بارنامه، مجوز ثبت سفارش، پروفرما، بیمه نامه،پروانه بهره برداری، پروانه صادرات

و پایان

پس از ارائه کامل اسناد به گمرک و تایید مسئولان و نیز پرداخت هزینه ها، کالاها به انبار حمل می شود.

واردات کالا از مهمترین کشورها

کشورهایی که در تجارت بین ایران سهم بسیار زیادی را دارند و بیشترین حجم واردات ایران با این کشورها می‌باشد به همراه شرایط واردات کالا از این کشورها

واردات از چین

چین، دارای بیشترین سهم واردات کالا به ایران

تعامل دو کشور چین و ایران در صادرات کالا و واردات کالا بسیار طولانی بوده، به خصوص بعد از اعمال تحریم ها علیه ایران؛ همینطور این کشور به عنوان یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان در دنیا محسوب میشود که تنوع کالایی بسیار زیادی نیز دارد. یکی از نکاتی که همواره برای تاجران محل سوال بوده، این است که چه کالاهایی برای واردات پرطرفدار هستند و بازار مناسبی دارند؟

واردات کالا از چین

شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین چه کمکی به شما می کند؟

شرکت ستاره هامین دارای دفاتر متعدد در چین و برخی کشورهای دیگر است، و با سال ها تجربه در زمینه مشاوره و ارائه خدمات صادرات و واردات می تواند به عنوان همراهی مناسب، در کنار تجارت شما باشد.

شرکت بازرگانی مهندسی ستاره هامین در بیش از5 کشور دنیا از جمله چین، استرالیا، ترکیه، آلمان و سوئد نمایندگی دارد؛ تا بتواند به طور شایسته پاسخگوی نیاز جوامع مختلف از جمله صنعت، پزشکی، مهندسی پزشکی و … باشد. همچنین این شرکت با وارد کردن خط تولید، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی می تواند بازوی قدرتمند صنعتگران و تولیدکنندگان کشور باشد.

[kkstarratings]