لگوی بازرگانی هامین

شرایط واردات ماشین آلات معدن

واردات ماشین آلات معدن

فرسودگی ماشین‌آلات معدنی یکی از مواردی است که علاوه بر کاهش بهره‌وری معادن می‌تواند به تعطیلی معادن فعال نیز منجر شود. به منظور حفظ بهره‌وری و پیشگیری از تعطیلی معادن، برنامه‌های جدی برای بازسازی و تعمیرات ماشین‌آلات معدنی لازم است. همچنین، با توجه به اهمیت و رونق فعالیت‌های معدنی، واردات ۲ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی برای سال جاری مطرح است.

مقاله پیشنهادی : واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین

به گزارش دنیای معدن،، بر اساس آمار فعلی، در حال حاضر ۱۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی فرسوده در کشور وجود دارد. نوسازی این دستگاه‌ها می‌تواند به بهبود بازدهی معادن کشور کمک کند. فرسودگی ماشین‌آلات معدنی می‌تواند علاوه بر کاهش بهره‌وری، منجر به تعطیلی معادن فعال نیز شود. با توجه به اهمیت بازسازی و واردات ماشین‌آلات معدنی، برای سال جاری در نظر گرفته شده است که ۲ هزار دستگاه این نوع ماشین‌آلات وارد شود.

سال ۹۹، واردات ماشین‌آلات معدنی به دستورالعملی متوقف شد. اما با وجود مشکلاتی که این دستورالعمل ایجاد کرد، از جمله افزایش قیمت‌ها، واردات این دستگاه‌ها از سال گذشته دوباره به دستور کار گرفته شد و مجوز واردات برای ۸۷۰ دستگاه ماشین‌آلات معدنی صادر شد. همچنین، براساس نیاز بخش معدن و آمار وزارت صمت، مجوزهای صادره برای ماشین‌آلات مورد نیاز بخش معدن در سال جاری به ۲ هزار دستگاه می‌رسد.

وزیر معادن اعلام کرده است که برنامه‌ریزی شده سالانه ۲ هزار تا ۲۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات معدنی فرسوده را نوسازی کنیم.

با توجه به شرایط سخت واردات ماشین‌آلات معدنی در سال ۹۹ و افزایش قیمت‌ها، دستورالعمل‌های جدید برای واردات ماشین‌آلات نو و مستعمل تدوین شده است. واردات ماشین‌آلات زیر ۵ سال بدون محدودیت و بین ۵ تا ۱۰ سال با محدودیت‌هایی انجام می‌شود.

محتشمی‌پور اعلام کرده است که علاوه بر واردات خودروها، در حال رایزنی برای تولید مشترک ماشین‌آلات معدنی سنگین با یکی از تولیدکنندگان برجسته جهان هستیم.

امتیاز شما
5/5

اشتراک گذاری

تماس با بازرگانی هامین

برای ارتباط با ما و دریافت مشاوره از شماره تماس زیر استفاده کنید.

ارتباط با

مدیر فروش

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *